AKTUALITY
06-12-2021
ÚKZÚZ zveřejní oficiální výsledky sklizně chmele za rok 2021
30-11-2021
CHI natočil televizní dokument o chmelovodičích a všem, co s nimi souvisí
Časopis chmelařství
Atlas odrůd chmele
Národní úložiště šedé literatury
Účelové hospodářství Stekník
Výzkumná stanice Tršice
AKTIVITY CHI V KONTEXTU SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI FIREM

Aktivity CHI v kontextu společenské odpovědnosti firem

Út 22. 12. 2020
Žatec, CHI

Koncept označovaný jako společenská odpovědnost firmy (anglicky CSR = Corporate Social Responsibility) není CHI cizí. Tento přístup je založen na dobrovolném závazku firmy integrovat sociální a ekologické ohledy do podnikatelské činnosti firmy.

Společenská odpovědnost firmy se prolíná ve třech oblastech:

  
Ekonomická oblast

V rámci podnikatelského chování společnosti se jedná o odmítnutí korupce, o transparentnost finančních transakcí (nepřesouváme sídlo firmy do daňových rájů), o dobré vztahy se zákazníky a o ochranu duševního vlastnictví.

V rámci ÚH Stekník nehospodaříme na všech pozemcích v naší držbě. Pokud jejich majitelé projeví zájem tyto pozemky odprodat, rádi je odkoupíme za férové ceny.

  
Sociální oblast

Řízení lidských zdrojů hledí na své zaměstnance jako na klíčovou složku fungování podniku. Férový přístup je nastaven ve formě proplácení přesčasů, přiznání odměn, dovolené nad rámec zákonných předpisů, sickdays, příspěvku na penzijní připojištění, stravenky aj.

Na jaře 2020, kdy udeřila pandemie koronaviru, jsme zaměstnali brigádníky z blízkého okolí, kteří si chtěli přivydělat na chmelnici v důsledku uzavření podniků a továren v průmyslových zónách. Tyto osoby nám vyšly vstříc, když se nemohla dostavit nasmlouvaná pracovní síla ze zahraničí (ze Slovenska, Ukrajiny, Rumunska, Bulharska).

Na výpomoc při sklizni jsme přijali také několik studentů středních a vysokých škol, kteří hledali možnost přivýdělku. U některých to byla první zkušenost v pracovním procesu.

V rámci firemní filantropie jsme finančně přispěli na sociální automobil organizaci Fond ohrožených dětí Klokánek v Žatci.

Je třeba poděkovat všem zaměstnancům, kteří se rozhodli darovat krev.

V boji proti koronaviru jsme umístili při vstupu do budovy automatický dezinfekční stojan, kterým nabádáme k prevenci.

Foto: J. Ježek (22. 12. 2020)

  
Environmentální oblast

Z pohledu ochrany životního prostředí třídíme odpad, zbytečně netiskneme každý e-mail, zapojujeme zaměstnance ke sběru baterií.

Foto: J. Ježek (22. 12. 2020)Foto: J. Ježek (22. 12. 2020)Foto: J. Ježek (22. 12. 2020)
  ©2012 Chmelařský institut s.r.o.
  438 01 Žatec, Kadaňská 2525
Telefon: +420 415 732 111
e-mail:
Created by Aranka & Cogito - tvorba stránek | xhtml | css